Amaç


Günümüzde yalnızca bilginin toplanması, depolanması ve klasik sorgu yöntemleri ile bu bilgilere ulaşılması yetmemektedir. Kamu ve özel sektörde yer alan organizasyonların ellerinde bulunan büyük veriden (big data) ileriye dönük tahminlerde bulunması, çıkarım yapmayı sağlayacak gizli örüntüleri elde edebilmesi önem taşımaktadır. Veri madenciliği fazla miktardaki veri arasından işe yarar bilginin çıkarılabilmesi için çeşitli yöntem ve teknikler sunmaktadır. Veri madenciliği uygulamaları ise kamu ve özel sektörde günden güne yaygınlaşmaktadır.

VI. Disiplinlerarası Uygulamalı Veri Madenciliği Çalıştayı 2022; veri madenciliği ve Python programlama dili ile ilgili temel bilgileri vermeyi, verinin analizlere hazırlanma sürecini, özellikle sınıflandırma ve kümeleme konusunda sıkça kullanılan teknikleri, yapılan analizlerden elde edilecek sonuçların nasıl doğrulanacağını ve bu sonuçların nasıl görsel biçimde sunulacağını aktarmayı amaçlamıştır. Aynı zamanda katılımcılar çalıştayda, örnek durum incelemeleri üzerinden Python programlama diliyle veri madenciliği tekniklerini nasıl uygulayabileceklerini öğrenme fırsatı bulacaktır.

Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi eğitmenlerimiz sağlık, tıp, finans gibi konularında sektörel uygulamaları değerli katılımcılarımızla birlikte gerçekleştirecektir.


Çalıştay Organizasyonu

Çalıştay; Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Veri Bilimi Çalışma Grubu ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) işbirliği ile TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi‘nde gerçekleştirilecektir.

Çalıştay Onursal Başkanı

  • Prof. Dr. M. Erdal Balaban

Düzenleme Kurulu Başkanı

  • Dr. Elif Kartal

Düzenleme Kurulu Üyeleri

  • Prof. Dr. Gökhan Silahtaroğlu
  • Dr. Ayşe Çınar
  • Dr. L. Sinem Sarul
  • Dr. Zeki Özen

Kayıt


Çalıştay ön kayıtları başlamıştır. Ön kayıt formunu doldurulduktan sonra çalıştay kaydının kesinleşmesi, 1000TL‘lik ön ödemenin yapıldığını gösteren dekontun 31 Mayıs 2022 tarihine kadar vmyazokulu@gmail.com adresine gönderilmesiyle gerçekleşecektir. Gerçekleştirilen tüm ödeme dekontlarının bu adrese gönderilmesi gerekmektedir.

Katılım Ücreti ve Konaklama


28 Ağustos 2022 Pazar (Giriş) – 4 Eylül 2022 Pazar (Çıkış) tarihleri arasında yapılacak çalıştay ücreti;

  • konaklama (paylaşımlı oda),
  • kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği,

olmak üzere toplam ücret paylaşımlı odada kişi başı 5.250TL‘dir.

Çalıştaya katılım 30 kişilik kontenjanla sınırlıdır. Etkinlik boyunca TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi yalnızca çalıştay katılımcılarının kullanımına tahsis edilmektedir. Ödemeler Haziran, Temmuz ve Ağustos olmak üzere 3 taksitle yapılabilecek olup 5 Ağustos 2022’ye kadar tüm ödemelerin tamamlanmış olması gerekmektedir.

KAYIT ÜCRETİ İÇİN BANKA HESAP BİLGİLERİ

TÜRK LİRASI (₺) HESABI

ALICI: Akademi Turizm Reklamcılık Sanat Ürünleri Tanıtım
ve Danışmanlık Limited Şirketi 
Finansbank Acıbadem Şubesi
Şube Kodu: 00929
 Hesap No: 22595400
     IBAN: TR16 0011 1000 0000 0022 5954 00

NOT: Lütfen katılım ücretini gönderirken AÇIKLAMA bölümüne VM Calistay – Adınızı ve Soyadınızı ekleyiniz. Çalıştay ücretinin ödendiğini gösteren dekontu vmyazokulu@gmail.com adresine gönderiniz.

Ulaşım


Katılımcılarımız çalıştay yerine ulaşmak için; Dalaman Havalimanı’ndan Havaş ile Marmaris Otogar, Marmaris Otogar’dan Turunç minibüsleri ile TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi yolunu kullanabilirler.

Dalaman Havalimanı ve TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi arası yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Önemli Bilgiler


Çalıştay sonunda katılımcılara sertifika verilecektir (Türkiye Bilişim Derneği Veri Bilimi Çalışma Grubu ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı).

Katılımcılar, çalıştaya gelirken kişisel dizüstü bilgisayarlarını da yanlarında mutlaka getirmelidir. Çalıştay öncesinde dizüstü bilgisayarlara Python programlama dili ile Anaconda‘nın yüklenmiş olması önerilmektedir. 28 Ağustos 2022, Pazar akşamı ilgili yazılımların bilgisayara yüklenmesi konusunda eğitmenlerimiz katılımcılarımıza destek sağlayacaktır. Ayrıca katılımcılarımız Python’da deneyimli oldukları bir editörü de kullanabilirler.

Çalıştaya katılım 30 kişilik kontenjanla sınırlıdır.

Her türlü sorunuz için vmyazokulu@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

 693 total views,  1 views today