Amaç


Yapay zekâ, makine öğrenmesi, veri madenciliği ve büyük dil modelleri (Large Language Models – LLMs), günümüzde birçok endüstride büyük bir etkiye sahiptir. Bu teknolojilerin gelişimi, iş süreçlerinin otomasyonunu, daha iyi karar verme yeteneklerini ve insanlarla daha doğal bir şekilde etkileşim kurabilme yeteneklerini sağlamaktadır. Gelecekte, yapay zekâ ve makine öğrenmesi alanındaki ilerlemeler, daha da büyük bir dönüşüm getirecek ve insan yaşamını birçok açıdan iyileştirecektir.

🚀 Katılımcıları Yeni Bir Keşfe Davet Ediyoruz!

🔍 VIII. Disiplinlerarası Uygulamalı Veri Madenciliği Çalıştayı 2024: Büyük Dil Modelleri ve Python Programlama ile Veri Madenciliği Macerası Başlıyor!

🎯 Hedefimiz? Büyük dil modelleri destekli Python programlama dili kullanarak veri madenciliği algoritmalarını pratiğe dökmek!

🌟 Siz de bu heyecan verici yolculuğa katılarak, veri madenciliğinin temellerini öğrenmek ve büyük dil modellerinin gücünü keşfetmek için en iyi fırsatı yakalayın!

🔑 Çalıştayın İçeriği

 • Temel Bilgilere Odaklanma: Veri madenciliği ve büyük dil modelleri hakkında kapsamlı bir giriş.
 • Pratik Uygulamalar: Sınıflandırma, regresyon, kümeleme gibi sıkça karşılaşılan veri madenciliği problemleri üzerinde gerçek veri setleriyle analizler yapma. Ayrıca, program katılımcılarla birlikte uygulanacak olan vak’a analizleri ile zenginleştirilmiştir. Eğitmenlerimiz sağlık, tıp, finans gibi alanlarda sektörel uygulamaları değerli katılımcılarımızla birlikte gerçekleştirecektir.
 • Analizlerin Yorumlanması: Yapılan analizlerden elde edilen sonuçları doğru bir şekilde yorumlama becerisi kazandırılacaktır.

🏖️ Ve Unutmayın! Program sonrasında serbest zamanınızı deniz, güneş ve kumla geçirebilirsiniz!

🎓 Katılım Belgesi: Çalıştayın başarıyla tamamlanmasının ardından katılımcılara katılım belgesi verilecektir (Türkiye Bilişim Derneği Veri Bilimi Çalışma Grubu ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı).

💼 Kimler Katılmalı?

 • Yapay zekâ, makine öğrenmesi, veri madenciliği, veri bilimi alanlarında kariyer yapmak isteyenler.
 • Python programlama dilini kullanarak veri analizi yapmayı öğrenmek isteyenler.
 • Büyük dil modellerinin gücünü keşfetmek isteyen öğrenciler, akademisyenler, araştırmacılar ve profesyoneller.

Çalıştay Organizasyonu

Çalıştay; Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Veri Bilimi Çalışma Grubu ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) işbirliği ile TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi‘nde gerçekleştirilecektir.

Çalıştay Onursal Başkanı

 • Prof. Dr. M. Erdal Balaban

Düzenleme Kurulu Başkanı

 • Doç. Dr. Elif Kartal

Düzenleme Kurulu Üyeleri

 • Prof. Dr. Gökhan Silahtaroğlu
 • Doç. Dr. F. Önay Koçoğlu
 • Doç. Dr. Zeki Özen
 • Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Çınar
 • Dr. Öğr. Üyesi Gökçe Karahan Adalı
 • Dr. Öğr. Üyesi İlkim Ecem Emre
 • Dr. Öğr. Üyesi L. Sinem Sarul

Kayıt


Çalıştay ön kayıtları başlamıştır. Ön kayıt formunu doldurulduktan sonra çalıştay kaydının kesinleşmesi, 7.000TL‘lik ön ödemenin yapıldığını gösteren dekontun 30 Haziran 2024 tarihine kadar vmyazokulu@gmail.com adresine gönderilmesiyle gerçekleşecektir. Gerçekleştirilen tüm ödeme dekontlarının bu adrese gönderilmesi gerekmektedir.

Katılım Ücreti ve Konaklama


25 Ağustos 2024 Pazar (Giriş) – 1 Eylül 2024 Pazar (Çıkış) tarihleri arasında yapılacak çalıştay ücreti;

 • konaklama (paylaşımlı oda),
 • kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği,

olmak üzere toplam ücret paylaşımlı odada kişi başı 22.000TL‘dir.

Çalıştaya katılım 30 kişilik kontenjanla sınırlıdır. Etkinlik boyunca TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi yalnızca çalıştay katılımcılarının kullanımına tahsis edilmektedir. Ödemeler Haziran, Temmuz ve Ağustos olmak üzere 3 taksitle yapılabilecek olup 16 Ağustos 2024’e kadar tüm ödemelerin tamamlanmış olması gerekmektedir.

KAYIT ÜCRETİ İÇİN BANKA HESAP BİLGİLERİ

TÜRK LİRASI (₺) HESABI

ALICI: Akademi Turizm Reklamcılık Sanat Ürünleri Tanıtım
ve Danışmanlık Limited Şirketi 
Finansbank Acıbadem Şubesi
Şube Kodu: 00929
 Hesap No: 22595400
   IBAN: TR16 0011 1000 0000 0022 5954 00

NOT: Lütfen katılım ücretini gönderirken AÇIKLAMA bölümüne VM Calistay – Adınızı ve Soyadınızı ekleyiniz. Çalıştay ücretinin ödendiğini gösteren dekontu vmyazokulu@gmail.com adresine gönderiniz.

Ulaşım


Katılımcılarımız çalıştay yerine ulaşmak için; Dalaman Havalimanı’ndan Havaş ile Marmaris Otogar, Marmaris Otogar’dan Turunç minibüsleri ile TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi yolunu kullanabilirler.

Dalaman Havalimanı ve TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi arası yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Önemli Bilgiler


Katılımcılar, çalıştaya gelirken kişisel dizüstü bilgisayarlarını da yanlarında mutlaka getirmelidir. Çalıştay öncesinde dizüstü bilgisayarlara Python programlama dili ve Spyder‘ın yüklenmiş olması önerilmektedir. 25 Ağustos 2024, Pazar akşamı ilgili yazılımların bilgisayara yüklenmesi konusunda eğitmenlerimiz katılımcılarımıza destek sağlayacaktır. Ayrıca katılımcılarımız Python’da deneyimli oldukları bir editörü de kullanabilirler.

Çalıştaya katılım 30 kişilik kontenjanla sınırlıdır.

Her türlü sorunuz için vmyazokulu@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Loading